Dnes je Piatok
Dátum: 26. 06. 2026
Meniny oslavuje:
Adriána
Štatistiky
Od 3.7.2010
Návštev: 1273235
Zobrazení: 5660488
Aktuality - všetky
Deň rodiny - Jelšava
11. 06. 2026 - ... >> čítaj viac
Futbalový turnaj o pohár starostu 2026
05. 06. 2026 - ... >> čítaj viac
Zber nebezpečného odpadu dňa 11.6.2026
03. 06. 2026 - Zber nebezpečného odpadu fi.Brantner podľa harmonogramu zberu uskutoční dňa 11.6.2026 z dvora pri obecnom úrade. Oznamujeme preto občanom, ktorí takýto odpad majú, že ho môžu doniesť do dvora pri obecnom úrade, kde ho b... >> čítaj viac
Mapa
Partnerstvo MP - ČH
Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Partnerstva Muránska planina - Čierny Hron v rámci Grantového programu Naštartujme s Partnerstvom MP - ČH.
Aktuálne počasie
Počasie Muránska Dlhá Lúka online
Aktualita: Otvorenie Klubu dôchodcov
Dátum zverejnenia: 11. 04. 2011Popis:
Dnes o 17.00 hod sa uskutočnilo slávnostné otvorenie KLUBU dôchodcov v našej obci v priestoroch bývalej základnej školy.
Slávnostný príhovor s bilanciou činnosti predniesla p. Margita Rusňáková, predsedníčka. Jej príhovor nájdete v prílohe. Na otvorenie KLUBU dôchodcov bol pozvaný starosta obce, Ing. Marek Nosko a poslanci obecného zastupiteľstva. V mene pozvaných hostí Ing. Marek Nosko poďakoval za pozvanie a poprial všetkým aktívnym dôchodcov veľa entuziazmu do ďalšej činnosti, ktorá sa v súčasnosti vyvíja pozitívnym smerom ako v prospech obce, tak v prospech všetkých mladých, ktorým členovia Klubu dôchodcom môžu byť príkladom životného elánu.
P. Štefanková, členka KLUBU dôchodcov po príhovore p. Rusňákovej a Ing. Mareka Noska, zavŕšila slávnostné otvorenie vinšom:
Čo máme si priať v tejto chvíli,
snáď iba to, by sme boli zdraví, živí.
By mohli sme miestnosť túto využívať dobrých rokov pár,
keď sme ju dostali od obce, my, dôchodcovia, ako dar.
Poďakovať chceme pánovi starostovi i obecnému zastupiteľstvu,
že sa tu stretávať môžeme a sľubujeme,
že v tejto miestnosti okrem relaxu aj činnosť vyvíjať budeme.
Príkladom pre mladých chceme byť,
nech vidia, že i v zrelom veku sa dá plnohodnotne žiť.
Keď nám už aj vrásky zdobia tvár a na hlave biely vlas,
ešte je dosť elánu v nás,
aby sme pre obec platnými občanmi boli,
hoc nás už sem tam aj čosi bolí.
Ruku k dielu pri propagácii i skrášľovaní našej obce chceme dať,
by z toho mohli sme všetci osoh mať.
Tak si prajme, by táto miestnosť nám, seniorom, slúžila,
by každého člena noha sme prísť túžila.
Stretávajme sa tu v dobrej nálade,
v počte hojnom
a odchádzajme s tadeto plní dojmov.
S pocitom dobrým, s nádejou,
že opäť sa tu stretneme v kruhu priateľov.
fotogaléria - KLUBU dôchodcov